Mon, Aug 17 | Ludwika Zamenhofa

Kurs gordonowski dla osób realizujących się w muzycznym kształceniu formalnym

Jesteśmy pewni, że teoria uczenia się muzyki ułatwi Wam i własny rozwój oraz uczyni uczenie prostszym i bardziej logicznym.
Rejestracja jest zamknięta
Kurs gordonowski dla osób realizujących się w muzycznym kształceniu formalnym

Czas i lokalizacja

Aug 17, 2020, 10:00 AM – Aug 23, 2020, 6:00 PM
Ludwika Zamenhofa, Ludwika Zamenhofa 1, 00-153 Warszawa, Polska

O wydarzeniu

 • KURS II STOPNIA DLA OSÓB KIERUJĄCYCH FORMALNYM NAUCZANIEM, AUDIACJA WOKALNA

Kurs liczy 60 h zajęć szkoleniowych zadedykowanych osobom prowadzącym zajęcia kształcenia słuchu w muzycznym szkolnictwie formalnym, a także chórmistrzom i edukatorom zajmującym się prowadzenie lekcji muzyki w ogólnokształcących szkołach podstawowych i wyższych. Wprowadzony styl gospel daje możliwość pracy nad repertuarem, w którym wykorzystywana jest technika improwizacji, ciągły ruch ułatwia pracę nad poczuciem rytmu. Kurs prowadzą specjaliści z zakresu improwizacji i prowadzenia zespołów wokalnych, posiadający certyfikaty Polskiego Towarzystwa Edwina Eliasa Gordona. Program kursu II stopnia pierwsza część – audiacja wokalna:

 1. Teoria uczenia się muzyki: audiacja wstępna – przyśpieszony kurs
 2. Teoria uczenia się muzyki: audiacja właściwa.
 3. Wstęp do metodyki prowadzenia zajęć umuzykalniających dla niemowląt i małych dzieci – przyśpieszony kurs
 4. Kurs improwizacji muzycznej, harmonii od stopnia początkowego do zaawansowanego.
 5. Kształtowanie poczucia pulsu z wykorzystaniem dorobku Rudolfa Labana.
 6. Metodyka prowadzenia zespołów wokalnych, w tym chórów gospel

Osoba zgłaszająca się na kurs proszona jest o dostarczenie nagrań zajęć muzycznych dla grupy w wieku szkolnym. Kurs kończy się egzaminem praktycznym poprzedzonym praktykami. Absolwenci otrzymują certyfikat II stopnia z zakresu audiacji wokalnej.  Miłosz Gawryłkiewicz, który zapewni Wam pozyskanie umiejętności harmonicznych, nauczy Was efektywnej kolejności uczenia się umiejętności i pomoże zdiagnozować Waszych uczniów (muzyk i aranżer: Big Band Tomka Szymusia, Kapela ze Wsi Warszawa, trener PTEEG i FKE, twórca publikacji PTEEG i FKE). Drugi trener to: Marta Podobas muzyk i improwizatorka, związana z zespołem Sound’n’Grace oraz Klubem Komediowym. Prowadzi zespoły wokalne oraz zajęcia z improwizacji wokalnej i teatralnej w Szkole Impro i Voice Progress.  Absolwentka kursu gordonowskiego I st PTEEG, umuzykalnia w ramach studio Papapaj w Warszawie. Organizatorzy: Fundacja Kreatywnej Edukacji, we współpracy m.in. z PTEEG organizuje seminaria, na które zaprasza znawców, a zarazem propagatorów teorii Profesora Edwina E. Gordona z USA, Włoch oraz Portugalii. W Polsce wdraża dzieło Profesora kilkuset nauczycieli, wykładowców, muzyków. Wydawane są tłumaczenia publikacji Profesora oraz autorskie pozycje będące adaptacją teorii na polskim gruncie. Swoimi doświadczeniami oraz wiedzą dzielić się z Państwem będą m.in.:

 • Miłosz Gawryłkiewicz (wykładowca UKW Bydgoszcz, muzyk z wielu projektów m.in. Kapela ze Wsi Warszawa, Big Band Tomka Szymusia, autor publikacji. PTEEG oraz FKE, jak i wydanych przez Wydawnictwo UKW, prowadzący kursy i seminaria gordonowskie, nauczyciel w szkołach muzycznych i ogólnokształcących);
 • dr Barbara Pazur (wykładowca UMCS, praktyk gordonowski, chórmistrz) 
 • Kamil Wawrzuta (instruktor teatru tańca, członek wielu ekip tanecznych m.in. Bytomskiego Teatru Tańca)
 • Adrianna Werc (instruktor teatru tańca, doula, instruktor jogi, choreograf, reżyser, 
 • Instruktorzy metody Speach Level Singing
 • Jolanta Gawryłkiewicz (muzyk, działacz społeczny, praktyk gordonowski, dyrektor placówek szkolnych  i przedszkolnych)
 • Kinga Kruś (psycholog, terapeuta osób ze spektrum autyzmu, nauczyciel wspierający w szkole podstawowej)
 • Mirosława Gawryłkiewicz – muzyk, kompozytor, wykładowca UKW Bydgoszcz, prezes PTEEG
 • dr Ewa Klimas-Kuchta – psycholog muzyki, kierownik Studiów Podyplomowych z zakresu Muzykoterapii na Akademii Muzycznej w Krakowie, autorka wielu publikacji, członkini Rady Programowej PTEEG
 • Marta Podobas muzyk i improwizatorka, związana z zespołem Sound’n’Grace oraz Klubem Komediowym. Prowadzi zespoły wokalne oraz zajęcia z improwizacji wokalnej i teatralnej w Szkole Impro i Voice Progress.  Absolwentka kursu gordonowskiego I st PTEEG, umuzykalnia w ramach studio Papapaj w Warszawie.
 • nauczyciele instrumentaliści, specjaliści odn, zagadnień prenatalnych, związani z projektami FKE oraz członkowie Polskiego Towarzystwa Edwina E. Gordona.
Rejestracja jest zamknięta

Udostępnij to wydarzenie