CERTYFIKOWANI CZŁONKOWIE PTEEG

Certyfikowani członkowie to absolwenci kursów gordonowskich oraz wykładowcy, których kompetencje polecamy.

Adamczuk Sylwia

Pedagog, muzykoterapeuta, harcmistrzyni. Współtwórczyni gordonowskich spektakli teatralnych dla dzieci. Prowadzi umuzykalnianie, terapię, szkolenia dla nauczycieli i naukę gry na instrumentach w oparciu o MLT prof. Gordona. Absolwentka kursów I i II stopnia oraz wielu warsztatów gordonowskich i terapeutycznych. muzycznakaruzela.pl 

sylwia@muzycznakaruzela.pl  504329433

Banaś Dorota

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego na wydziale wychowanie muzyczne specjalizacja metodyka, skrzypek Filharmonii Zabrzańskiej, nauczyciel gry na skrzypcach oraz prowadząca zajęcia gordonowskie dla niemowląt i małych dzieci w Społecznym Ognisku Muzycznym w Chorzowie. W 2009 wraz z kolegami ze szkolnej ławy stworzyła zespół VIOLINDI wykonujący muzykę Irlandzką. Na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury podejmuje działania edukacyjno–muzyczne pod nazwą MALUCH i muzyka 

Dorota Banaś

Bil-Traciłowska Alicja

Absolwentka kursu gordonowskiego I stopnia, animator, założycielka Kawiarni & Bawialni „Inna Bajka”.

Gawryłkiewicz Jolanta

Prezes Fundacji Kreatywnej Edukacji i dyrektor placówek edukacyjnych Perpetuum Mobile; inicjator i wykonawca szerokiego spektrum działań z zakresu MLT; autorka wielu publikacji naukowych i edukacyjnych.

 

Gawryłkiewicz Miłosz

Wykładowca akademicki, autor publikacji z zakresu MLT, prowadzi koncerty, warsztaty, wykłady.

Nauczyciel, aranżer, producent.

Współtwórca i realizator koncertów Smykowe Granie w Filharmonii Krakowskiej. Współtwórca i wykładowca kursów gordonowskich. Nauczyciel muzyki i współtwórca projektów w m.in. Niepublicznej Szkole Podstawowej Perpetuum Mobile Fundacji Kreatywnej Edukacji i w innych placówkach FKE.

Gawryłkiewicz Mirosława

Prezes PTEEG od 2010r.

mgr sztuki, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu; wykładowca UKW-Bydgoszcz (Zakład Kreatywnej Edukacji Dziecka), autorka wielu piosenek, melobajek, płyt, książek dla dzieci i nauczycieli.

Od 1996 r. wiceprezes PTEEG, od 2010 prezes PTEEG; 

Mirosława Gawryłkiewicz

Goleń Paweł

Muzyk – kontrabasista, polonista, animator gordonowski, terapeuta działający na terenie Warszawy i nie tylko.

Paweł Goleń

Guz Jarosław

mgr pedagogiki, pedagog specjalny; Mobilny Gabinet Diagnozy i i Terapii Pedagogicznej ” NUTKA”;

Jagodzińska-Fabisiak Barbara ​ ​ ​

Muzyk, pedagog, organizator koncertów, wiceprezes Fundacji Camerata Varsovia. Absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie na wydziale Edukacji Muzycznej oraz Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu na Wydziale Zarządzania. Absolwentka kursów gordonowskich I i II stopnia. Nauczycielka muzyki w szkołach muzycznych i ogólnokształcących. Autorka projektu MeloMaluchy MeloKoncerty – zajęć umuzykalniających dzieci w wieku do 3 lat i koncertów rodzinnych w Warszawie. Prywatnie żona i mama trójki dzieci.

mail: melozajecia@gmail.com telefon: 603805901

Kunce Magdalena ​ ​ ​

Mgr psychologii (Uniwersytet SWPS w Warszawie).

Solistka Teatru Muzycznego w Lublinie; prowadzi zajęcia gordonowskie w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym w Pałacu Szustra w Warszawie

Grabska Małgorzata ​ ​

Dyrygent chóralny, absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie oraz studiów podyplomowych z pedagogiki kształcenia słuchu i audycji muzycznych na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, a także Studium Carla Orffa przy tej uczelni.

Nauczycielka muzyki, założycielka i dyrygent Chóru Kameralnego Adoramus w Grodzisku Mazowieckim. Jest także członkiem Polskiego Towarzystwa C. Orffa.

Zajęcia umuzykalniające wg teorii Gordona prowadzi w Książenicach i Grodzisku Mazowieckim. 

Majchrzak Kinga Justyna ​ ​

Kinga Justyna Majchrzak

muzykolog, animator kultury, muzykoterapeuta

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina,

Fundacja Mamy Wołomin

Kontakt: tarkamusic@gmail.com

Mickiewicz Wojciech ​

mgr sztuki, właściciel firmy edukacyjnej Smart Kids Wojciech Mickiewicz

Medvedova Martina ​

mgr sztuki, muzyk, nauczyciel.

Pracuje w Społecznej Szkole Muzycznej I stopnia im. W. Lutosławskiego

Myca Grzegorz ​

nauczyciel muzyki w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia

Nowakowska Ewelina ​

muzyk, logopeda, absolwientka kursu I st. Improwizuję czyli audiuję.

Olchowik Żaklina ​

Wokalistka, skrzypaczka, chórzystka, certyfikowany instruktor zajęć umuzykalniających dla niemowląt i małych dzieci – BOBOBIT – Łomża.

Polak Urszula

mgr sztuki, dyrygent chóralny, nauczyciel rytmiki. Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, kursów gordonowskich I i II stopnia oraz wielu warsztatów gordonowskich. Prowadzi szkolenia metodyczne dla nauczycieli, zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych. Ponadto uczy dzieci grać na fortepianie według metody Music Moves for Piano, opartej na gordonowskiej MLT.

Anna Popiołek

Z zawodu jestem opiekunką dziecięcą z wieloletnim stażem. W swojej pracy z najmłodszymi zawsze towarzyszyła mi muzyka i śpiew.  Dzięki ogromowi wiedzy i doświadczeniu zdobytemu na kursie pracuję  zgodnie z teorią Profesora, łącząc przy tym  dwie pasje – muzykę i obserwację rozwoju małego człowieka. 

Adres mailowy: ania35702@gmail.com

 

popiolek_ania

Pazur Barbara

Chórmistrz, dyrygent, organizator życia muzycznego. Obecnie profesor uczelni w Katedrze Chóralistyki i Kształcenia Wokalnego UMCS, w latach 2016-2019 była kierownikiem Zakładu Dydaktyki Muzycznej i Muzykoterapii UMCS. Specjalizuje się w Teorii uczenia się muzyki Edwina E. Gordona. W ramach działalności dydaktycznej prowadzi przedmioty: w Instytucie Muzyki UMCS: dyrygowanie z czytaniem partytur, współczesne koncepcje edukacji muzycznej; w Instytucie Sztuk Pięknych UMCS emisję głosu; oraz dla wszystkich wydziałów UMCS wykład ogólnouniwersytecki „Teoria uczenia się muzyki Edwina E. Gordona”.

Od 1997 r. do 2019 r. była sekretarzem, a od 2019 r. jest skarbnikiem Zarządu Oddziału PZChiO w Lublinie.

Od 2010 r. Jest członkiem Zespołu Konsultacyjnego Polskiego Towarzystwa Edwina E. Gordona.

W latach 2006-2015 pełniła funkcję kuratora regionalnego Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych (potem – Akademii Chóralnej) „Śpiewająca Polska”.

Jest pomysłodawcą i Dyrektorem Artystycznym Lubelskiego Festiwalu Chórów Parafialnych, który od 2012 roku corocznie odbywa się w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie.

W 2016 r. zorganizowała i pełniła funkcję Przewodniczącej Rady Naukowej i Komitetu Organizacyjnego Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Język muzyki dla osób (nie tylko) ze świata autyzmu” w ramach Międzynarodowego Seminarium Gordonowskiego w Lublinie. 

Sandecka Ewelina

Absolwentka Escuela Superior de Musica Reina Sofia Madryt, certyfikowany instruktor zajęć umuzykalniających dla niemowląt i małych dzieci wg teorii E.E. Gordona.

Szlązak Agata

mgr sztuki

Wałecka Ewa

Koncertująca skrzypaczka i wokalistka oraz pedagog. Ukończyła UMFC na wydziale instrumentalno-pedagogicznym. Związana z Domem Kultury Dorożkarnia i Fundacją Muniania. gordonki.warszawa@gmail.com

Stępkowski Przemysław

Muzyk samouk, pedagog, absolwent filologii na UW w Warszawie i UMCS w Lublinie, gra przede wszystkim na instrumentach strunowych: gitarze akustycznej, klasycznej i elektrycznej, mandolinie, charango, ukulele, lutni, basetli, kontrabasie i na cymbałach wileńskich. Prowadzi zajęcia gitary i ukulele w różnych grupach wiekowych.Prowadzi razem z żoną, Marią, zajęcia umuzykalniające dla małychdzieci w wielu placówkach na terenie Ełku oraz w Olecku iWęgorzewie. Jako instruktor muzyki tradycyjnej uczestniczył w wieluprojektach. Obecnie jest kompozytorem, aranżerem oraz instruktorem zespołów folkowych Trzy Czwarte oraz kapeli dziecięcej Bum CykCyk, które zdobyły wiele ważnych nagród na polu promowania muzyki polskiej i tradycyjnej, w tym I Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Jezioranach w 2017. Zanim poświęcił się edukacji muzycznej małych dzieci i młodzieży, komponował i był muzykiem w dwóch zespołach Tygiel Folk Banda i Dobroto. Na co dzień mąż i tata czwórki dzieci: Filipa, Lidki, Sary i Szymonka. 

Trudzińska Marta

Absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, certyfikowany instruktor gordonowski I i II stopnia. Twórczyni grupy Kreaktywni.

Wicher Natalia

absolwentka kursu gordonowskiego I st. 

Wrona Marta

kulturoznawca, muzykolog, certyfikowany instruktor zajęć umuzykalniających dla niemowląt i małych dzieci, specjalista ds. edukacji w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina. Współpracująca z Polskim Radiem Chopin, Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie, Szkołą Muzyczną Music&You w Markach. Prowadząca zajęcia umuzykalniające oparte na teorii uczenia się muzyki w Cambridge (UK) 

Kontakt martawrona.music@gmail.com

Urszula Zatorska

Jestem nauczycielem muzyki w przedszkolu „Źródło” w Krakowie od 12 lat. Ukończyłam szkołę muzyczną II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie w klasie gitary. Interesuje się śpiewem liturgicznym, wiele lat śpiewałam w chórze.

Kontakt: ulazatorska@gmail.com

Zębaty Monika

Ukończyła kursy I i II stopnia audiacja wstępna i właściwa organizowane przez PTEEG. Pracuje w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie.  Mail: monize@poczta.fm

Zygmunt Katarzyna

Ukończyła Szkołę Muzyczną II st. na Wydziale Piosenki (ul. Bednarska w Warszawie), pracuje w placówkach edukacyjnych.